Bezbrzeża fot. Bartek Warzecha
Bezbrzeża fot. Bartek Warzecha

Bezbrzeża - Premiere

Najnowsza premiera Grupy Coincidentia – muzyczny spektakl „Bezbrzeża”
wg pieśni Franza Schuberta w reżyserii Roberta Drobniucha i opracowaniu muzycznym Piotra Klimka.

Już w najbliższy poniedziałek, 18 października o godz. 18:00, w auli Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku odbędzie się najnowsza premiera teatralnej Grupy Coincidentia.
Król Olch, Prometeusz, Małgorzata, Karzeł to tylko wybrani bohaterowie pieśni Franza Schuberta, których historie usłyszymy w spektaklu „Bezbrzeża”. Dążą oni do nieograniczonej, bezbrzeżnej właśnie, romantycznej wizji wolności, a są przy tym samotni, zagubieni, wyobcowani.
Twórcy przedstawienia zapraszają na muzyczną podróż do świata imaginacji, zamieszkałego przez istoty świadome swoich ograniczeń, trwające na granicy rzeczywistości. Tę granicę symbolizuje w spektaklu kurtyna – aktorzy czerpią z konwencji „teatru w teatrze”, eksplorując jednocześnie możliwości formalne dźwięku, głosu, ruchu, przedmiotu. Tak zanurzają się stopniowo w losy romantycznych buntowników, kochanków, marzycieli i ich wewnętrzne rozdarcia – emocjonalne, bezładne, bezbrzeżne, a przez to fascynujące…

Na scenie usłyszymy zarówno klasyczne, jak i uwspółcześnione przez kompozytora Piotra Klimka pieśni Franza Schuberta. W przedstawieniu wystąpią aktorzy: Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk z Grupy Coincidentia oraz śpiewak Maciej Falkiewicz, którym towarzyszyć będą muzycy: Karina Komendera (fortepian), Maciej Kałka (kontrabas, gitara basowa), Tomasz Licak (klarnet, saksofon). Reżyserem spektaklu jest Robert Drobniuch, za scenografię odpowiada Pavel Hubička.
Zapraszamy!

Termin i miejsce prezentacji spektaklu
18 października 2021 r., godz. 18:00
Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1N

Bezpłatne wejściówki można rezerwować mailowo pod adresem: kontakt@grupacoincidentia.pl

Bezbrzeża
wg pieśni Franza Schuberta

Scenariusz: Paweł Chomczyk, Robert Drobniuch
Reżyseria: Robert Drobniuch
Opracowanie muzyczne: Piotr Klimek
Scenografia: Pavel Hubička
Współpraca scenograficzna: Małgorzata Tarasewicz – Wosik
Multimedia: Przemysław Żmiejko
Współpraca choreograficzna: Błażej Twarowski
Reżyseria światła: Bogusław Kasperuk
Przygotowanie wokalne: Cezary Szyfman
Występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Maciej Falkiewicz (baryton)
Muzycy: Karina Komendera, Maciej Kałka, Tomasz Licak

W spektaklu wykorzystano pieśni Franza Schuberta: „Der Erlkönig”, „Des Fischers Liebesglück”, „Die Forelle”, „Gretchen am Spinnrade”, „Nur wer die Sehnsucht kennt”, „Prometheus”, „Heidenroslein”, „An Sylvia”, „Der Zwerg” oraz „Ständchen”.

Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Projekt zrealizowany we współpracy partnerskiej z Siedliskiem Kultury Solniki 44.