Trailer

"Invisible" fot. Alina Gabriel - Kamińska
  • koncepcja: Dagmara Sowa, Małgorzata Tarasewicz – Wosik, Paweł Chomczyk, Robert „Meg” Jurčo
  • scenariusz i reżyseria: Paweł Chomczyk
  • scenografia: Małgorzata Tarasewicz – Wosik
  • ruch sceniczny: Karolina Garbacik
  • reżyseria światła: Bogusław Kasperuk
  • muzyka na żywo: Robert „Meg” Jurčo, Paweł Chomczyk

występują:

  • Dagmara Sowa
  • Robert „Meg” Jurčo, Paweł Chomczyk

W koło nie ma nic. Przede mną nie ma nic. Czyste powietrze. Pusta przestrzeń. Pomiędzy mną a stodołą oddaloną ode mnie o 57 kroków... Nic. Mija kilka godzin. Ta sama przestrzeń teraz jest pełna pyłów, owadów, kurzu. Wcześniej to Coś też tu było. Tylko ja byłam ślepa. Byłam po niewłaściwej stronie słońca. Co widzisz jak mnie widzisz? Jaki mam kolor? Jaki kolor ma moja energia? A moja dusza? Widzisz ją? Widzisz coś?

Laboratorium rzeczy niewidzialnych. Teatralny eksperyment, ukierunkowany na dowiedzenie nieudowodnionych dotychczas tez związanych z rzeczami, bytami, procesami, których nie da się dostrzec gołym (a czasem nawet uzbrojonym) okiem. Nicość zaprezentowana w materialnej formie, śpiewanie o tańcu, tańczenie o śpiewie, smakowanie zapachu, lalkowe dowody na istnienie światów równoległych i bytów absolutnych; empiryczne pomiary stężenia miłości, tłoczenie esencji procesów myślowych – to unikatowe, oryginalne działania sceniczne z wykorzystaniem środków wyrazu teatru ożywionej formy, które stanowią o niepowtarzalnym charakterze nowego spektaklu Grupy Coincidentia.

Twórcy zastrzegają sobie prawo do prezentacji wybranych zdarzeń scenicznych w formie niewidzialnej. Wszelkie reklamacje w tym względzie (dalsza część tekstu napisana niewidzialną czcionką)

Spektakl znalazł się w finale 5.edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze przedstawienie teatru niezależnego
"The Best Off"

Spektakl został wyróżniony przez Miesięcznik Teatr w kategorii najlepsze przedstawienie offowe w podsumowaniu Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2022/2023